Наши друзья

Новини

"КАРПАТИ" У НАДНАПРУЖЕНОМУ МАТЧІ МІНІМАЛЬНО ОБІГРАЛИ "ТАВРІЮ"

Карпати

7 квітня у перенесеному матчі 13-го туру чемпіонату України з футболу серед клубів Прем'єр-ліги львівські «Карпати» в цікавій та видовищній грі з обопільними шансами на успіх на своєму полі з мінімальним рахунком 1:0 обіграли сімферопольську «Таврію», одного з своїх прямих конкурентів у боротьбі за місце в зоні Ліги Європи. Ця перемогу дозволила підопічним Олега Кононова зміцнити свої позиції у першій п'ятірці турнірної таблиці.

Поєдинок проти «Таврії» у Львові очікували з насторогою. Адже з одного боку кримчани, хоча й не перемогли, але непогано відіграли минулої суботи в Харкові проти «Металіста». І це було ще одним підтвердженням того, що підопічні Сергія Пучкова наразі знаходяться на підйомі. З іншого - багато хто вважав, що у «Карпат» почався спад, пов'язаний перш за все з функціональним станом гравців. Однак як засвідчив поєдинок, «зелено-білі» ще мають неабиякі ресурси для того, аби досягати необхідного результату. Хоча «Таврія» насправді виявилася надзвичайно міцним горішком.

Перші хвилини матчу пройшли за шаленого тиску гостей і упродовж стартової п'ятихвилинки вони створили два насправді небезпечних моменти. Але в обох епізодах просто відмінно зіграв Андрій Тлумак. Спочатку кіпер господарів проявив суперреакцію, відбивши удар головою з трьох метрів Антона Монахова після подачі кутового. А за кілька десятків секунд вже Ілля Галюза пробивав метрів з 10-ти - Андрій Тлумак перевів круглого на кутовий.

Проте й «Карпати» з відповідю не забарилися. І на 6-й хвилині м'яч міг опинитися вже у воротах «Таврії». Ігор Ощипко вдало зіграв на підборі після кутового і шведкою вирізав бальон у дальню «дев'ятку» - над поперечкою. А ще за три хвилини він же кинув у прорив по правому флангу Дениса Кожанова. 9-й номер карпатівців прострілив на Ігоря Худоб'яка, удар якого призвів до кутового.

Ось так на зустрічних курсах гра тривала до свистка на перерву. Щоправда до по справжньому гольових моментів справа доходила рідко. Але напруга прямо таки витала в повітрі - відчувалося, що обидві команди налаштовані лише на перемогу. І «Карпати», і «Таврія» діяли на високих швидкостях і намагалися в кожній атаці довести справу до удару по воротах. Проте вдавалося це їм рідко - на заваді була чимала кількість технічного браку та надмірне бажання зіграти якомога ефективніше. А на 21-й хвилині гості ледь не привезли самі собі гол на рівному місці. Максим Старцев не зумів зупинити м'яча при прийомі його ногою після передачі свого захисника. Врятувати ситуацію кіпер вже не міг, але круглий пройшов у лічених сантиметрах повз праву стійку. Тож до перерви голів глядачі так і не дочекалися.

У другій половині, як це не дивно (все ж графік ігор дуже щільний і втома накопичується сама собою), суперники додали у швидкості. М'яч в центрі поля практично не затримувався - і господарі, і гості шукали щастя виключно біля воріт опонента. Гострі моменти виникали біля обох воріт. Так, не всі вони були наслідком супергри ліній нападу - немало помилялися й захисники. Але не можна не відзначити, що гра захопила трибуни і друга 45-хвилинка пролетіла немов одна мить.

Швидше за все найбільш справедливим підсумком матчу була б нічия. Але в таких іграх дуже часто все вирішує один м'яч. Так сталося й сьогодні. А поталанило нині «Карпатам». Вирішальним у визначенні долі поєдинку став епізод на 79-й хвилині, коли після подачі кутового Михайлом Кополовцем дальню штангу замкнув Ігор Ощипко - 1:0.

Пропуствиши гол, «Таврія» всією командою пішля вперед. І в заключні хвилини рахунок міг змінитися як в одну, так і в іншу сторону. Так на 84-й хвилині голеадор кримчан Олександр Ковпак потужно пробив метрів з 30-ти - Андрій Тлумак відбити круглого не зумів, але його підстрахувала поперечка. Міг капітан «Таврії» врятувати свою команду від поразки і на останній хвилині основного часу, але його удару головою в дальній кут після навісу з правого флангу забракло влучності.

Так, «Таврія» в заключній частині зустрічі мала хороші нагоди відігратися. Але значно ближчими до того, аби збільшити свою перевагу, були «Карпати». А те, як не забив на 86-й хвилині Роша Батіста, усвідомити дуже важко. Ігор Худоб'як одним дотиком до круглого розрізав центр оборони кримчан і бразилець вийшов сам-на-сам з кіпером. Максима Старцева 80-й номер нашої команди поклав без проблем, тож йому залишаломя влучити у пусті ворота. Однак Роша, пробиваючи далеко не з гострого кута, примудрився попасти прямісінько у стійку, а удар Андрія Ткачука, який встиг першим на добивання, заблокували захисники - кутовий. А вже в компенсований арбітром час двоє карпатівців вийшли на кіпера «Таврії». М'ячем володів Батіста. Напрошувалася передача партнеру, але бразилець надто сильно хотів реабілітуватися за змарнований кілька хвилин перед тим момент і вирішив бити сам. Удар у нього вийшов потужний, але прямо у Максима Старцева. Якщо відверто, то за таке марнування моментів потрібно карати - причому дуже серйозно. Добре, що бездарна гра Батісти не позначилася на кінцевому підсумку зустрічі. Щоправда валідольного характеру кінцівці вона додала суттєво. Але могло ж бути значно гірше...

На останок додамо, що нині ми були свідками не останнього побачення «Карпат» і «Таврії» в нинішньому сезоні. Адже це була гра першого кола, а 1-го травня команди зіграють між собою вже у Сімферополі. Цікаво, що починаючи з сезону 2002/2003 галичани та кримчани кожен рік обмінювалися перемогами. За цей період часу суперники провели десять ігор, у яких кожен отримав по п'ять перемог - по три вдома і по дві у гостях. Побачимо, чи продовжиться ця традиція й цього сезону.

Але це буде гра аж 28-го туру. А до неї у «Карпат» ще ігри із «Закарпаттям», «Шахтарем», запорізьким «Металургом» і «Динамо». Тому про «Таврію» треба на три тижні забути. А найближча наша мета - західно-українське дербі, яке відбудеться вже найближчої неділі в Ужгороді.