Акції
Наши друзья

Новини

"КАРПАТИ" ВДОМА ОБІГРАЛИ ДОНЕЦЬКИЙ "МЕТАЛУРГ" - 2:1

КарпатиВостаннє «Карпати» перемагали донецький «Металург» ще 3 квітня 1999 року. Після цього ані в чемпіонаті, ані в Кубку «зелено-білі» ніяк не могли добитися позитивного результату. У Донецьку - поразка, у Львові - нічия: приблизно за таким сценарієм відбувалися наступні матчі, яких загалом назбиралося аж 19 (!). Не на користь «Карпат» говорив і теперішній стан команди: три поразки поспіль в чемпіонаті. Попри це, ще до початку матчу у багатьох уболівальників зародилася думка, що врешті-решт, усій цій негативній статистиці буде покладено край.

«Карпати» грали без Зеньова, Мілошевіча і Чечера, місце правого нападника зайняв Худоб'як, а у ворота повернувся Андрій Тлумак. Господарі з перших хвилин надавили і відразу ж дали зрозуміти, що легкої прогулянки в «Металурга» не буде. Нагнітання біля воріт Воробйова не залишилися без нагороди. У середині першого тайму Худоб'як підібрав м'яча біля штрафного суперника, але не встиг і кроку ступити, як відразу ж повалився на газон. Штрафний взялася виконувати ціла група карпатівців. Як потім гравці розповіли, такий розіграш не був спонтанним, над оригінальним задумом хлопці працювали на тренуваннях. Спершу Авелар перескочив через м'яча, даючи нагоду пробити Федецькому. Артем теж не вдарив, але збив суперника з пантелику, ніби апелюючи до тих, хто вийшов зі стінки (хоч таких не було). Гравці «Металурга» вже не знали від кого чекати удару, як тут на сцену вийшов Кожанов. Він витримав гросмейстерську паузу, після чого спокійно підкрутив круглого в дев'ятку воріт - 1:0. Жодних шансів для Воробйова. За кілька хвилин Кожанов міг і дубль оформити, але трохи не розраховував силу удару, коли перекидував голкіпера.

Невдовзі прийшов час нового шедевру. Авелар підключився до атаки, віддав передачу на Кожанова, а той, у свою чергу, поділився м'ячем з Годвіном, який набігав у район штрафного. Кожен уболівальник «Карпат», звичайно, знає про те, як Самсон б'є по воротах. Але людина, яка побачила «Карпати» вперше, безперечно подумає, що такі м'яча Годвін кладе у ворота суперників ледь не в кожній грі. Просто фантастичний за виконанням удар - м'яч полетів у самісіньку дев'ятку - 2:0!

«Металург» відразу ж огризнувся - після навісу з флангу Танаса відірвався від опіки оборонців і в падінні пробив головою. Тлумака підстрахувала штанга. До речі, Танаса мав ще кілька хороших нагод. Одну з них у нього відібрали арбітри, які зафіксували в румуна неіснуючий офсайд. Правда, нападник «Металурга» у ворота тоді не влучив.

По перерві «Карпатам» стало важче. Воно й не дивно - всього лише кілька днів тому команда Кононова грала проти «Севільї» у Лізі Європи. Саме тому гравці «зелено-білих» частенько помилялися при передачах, а іноді і за суперниками не встигали. Однак, оборона грала чітко і надій на маленьке щастя донеччанам не давала. Найважче стало на останніх хвилинах. Спершу Тлумак з Тарасенком на пару ловлять круглого на стрічці воріт, згодом вже сам капітан «Карпат» витягує важкий удар Аделеє зі штрафного. За мить до свистка «Металург» таки забиває. Прикро, але знову після кутового - суперники виграли повітря, а Воловик з одного метра розстріляв Тлумака - 2:1.

Тільки-но Кузнецов і Худоб'як розіграли м'яча з центра поля, суддя Швецов дав фінальний свисток. 18-матчева безвиграшна карпатсько-металургівська серія нарешті закінчилася. Тож «зелено-білі» готуватимуться до кубкової гри у значно кращому настрої.

«Карпати»: Тлумак, Д. Авелар, Голодюк (Мартинюк, 66), Ґодвін, Кожанов (Габовда, 78), Кузнецов, Є. Тарасенко, Ткачук (Кополовець, 43), Тубіч, Федецький, Худоб'як

«Металург» Д: Воробйов, Сержіо, Аделей, Воловик, Шина, Прийма (Іванко, 57), Лазіч, Годін (Клейтон, 46), Соарес, Морозюк, Танаса

Голи: Кожанов, 25, Ґодвін, 40 - Воловик, 90+3

Попередження: Голодюк, 63, Мартинюк, 75, Габовда 90+2 - Годін, 22, Лазіч, 48